Ön Bilgilendirme Formu

 

  1. Konu

İşbu Ön Bilgilendirme Formu’nun (“Form”) konusu, SATICI’NIN, ALICI’YA satışını yaptığı, aşağıda nitelikleri ve satış fiyatı belirtilen hizmetin satışı ve teslimi ile ilgili olarak 6502 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun – Mesafeli Sözleşmeler Yönetmeliği (RG:27.11.2014/29188) hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerini kapsamaktadır. İşbu Form’u kabul etmekle ALICI, sözleşme konusu ürünlerin satış bedelini ve varsa vergi gibi ek ücretleri ödeme yükümlülüğü altına gireceğini ve bu konuda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder.

 

  1. Satıcı Bilgileri

Unvanı            : Careall Gıda İşletmesi (Bundan sonra kısaca “SATICI” olarak anılacaktır)

Adresi             : Aydınevler Mahallesi Amiral Orbay Caddesi No:36/A Maltepe/İstanbul

Mersis No      : 2165608732000001

Telefon           : 0 850 441 40 06

E-posta           : [email protected]

 

  1. Alıcı Bilgileri

Alıcı, "Careall Gıda İşletmesi" internet adresi olan   https://careallsnacks.com/  alan kodlu internet sitesinden alışveriş yapan kişidir. Fatura ve iletişim bilgilerinde alıcının bildirdiği adres ve iletişim bilgileri esas alınır. (Bundan sonra kısaca “ALICI” olarak anılacaktır)

 

  1. Sözleşme Konusu Ürün Bilgileri

 

4.1.            Sözleşme konusu ürünlerin bilgileri, teknik özellikleri ve nitelikleri, vergiler dahil satış bedeli gibi tüm temel özellikleri SATICI’ya ait internet sitesinde ve tanıtım broşürlerinde yer almaktadır.

 

4.2.            Listelenen ve gerek internet sitesi gerekse de tanıtım broşüründe ilan edilen fiyatlar satış fiyatıdır. İlan edilen fiyatlar ve vaatler güncelleme yapılana ve değiştirilene kadar geçerlidir. Süreli olarak ilan edilen fiyatlar ise belirtilen süre sonuna kadar geçerlidir.

 

4.3.            Sözleşme konusu mal ya da hizmetin tüm vergiler dâhil satış fiyatı “Sepetinizdeki Ürünler” başlığı altında gösterilmiştir.

 

4.4.          Ödemeler,   https://careallsnacks.com/ sitesi üzerinden kredi kartı ile sanal pos üzerinden yapılacaktır. İlave masraflar çıkması durumunda işbu bedeller ALICI’ya fatura edilecektir.

  1. Genel Hükümler

 

5.1.            ALICI Mesafeli Satış Sözleşmesinden evvel, SATICI’ya ait internet sitesinde sözleşme konusu malın temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekline ilişkin ön bilgileri okuyup, bilgi sahibi olduğunu, elektronik ortamda gerekli teyidi verdiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

 

5.2.            SATICI, sözleşme konusu hizmeti eksiksiz ve sözleşmede belirtilen niteliklere uygun vermeyi, her türlü ayıptan arî olarak yasal mevzuat gereklerine ve standartlara uygun bir şekilde işin gereği olan bilgi ve belgeler ile işi doğruluk ve dürüstlük esasları dahilinde ifa etmeyi, hizmet kalitesini koruyup yükseltmeyi, işin ifası sırasında gerekli dikkat ve özeni göstermeyi, ihtiyat ve öngörü ile hareket etmeyi kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.3.            SATICI, sözleşme konusu ürünlerin sözleşmede belirtilen şekilde verilmesinin imkansızlaşması halinde sözleşme konusu yükümlülüklerini yerine getirmezse, bu durumu, öğrendiği tarihten itibaren 3 gün içinde yazılı olarak ALICI’ya bildireceğini, 14 günlük süre içinde toplan bedeli ALICI’ya iade edeceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.4.            ALICI, sözleşme konusu hizmeti almak için Ön Bilgilendirme Formunu elektronik ortamda teyit edeceğini, herhangi bir nedenle sözleşme konusu bedelin ödenmemesi ve/veya banka kayıtlarında iptal edilmesi halinde, SATICI’nın sözleşme konusu ürünleri teslim etme yükümlülüğünün sona ereceğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

5.5.            SATICI, tarafların iradesi dışında gelişen, önceden öngörülemeyen ve tarafların borçlarını yerine getirmesini engelleyici ve/veya geciktirici hava muhalefetleri, ulaşımın kesilmesi, yangın, deprem, sel baskını gibi mücbir sebepler nedeniyle sözleşme konusu malı ifa edemez ise, durumu ALICI’ya bildireceğini kabul, beyan ve taahhüt eder. ALICI da malın süresinde verilmesini geciktirici sebebin ortadan kalkmasına kadar ertelenmesini ALICI’dan talep etme hakkına sahiptir.

5.6.            ALICI, sözleşmenin kurulduğu tarihten itibaren 14 (on dört) gün içerisinde cayma hakkı vardır. ALICI’nın isteği veya açıkça kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ve geri gönderilmeye müsait olmayan yahut tek kullanımlık ürünlerde ambalajın açılmış olması halinde Yönetmelik gereği iadesi mümkün olmamaktadır. ALICI, cayma hakkını SATICI’ya yazılı olarak bildirmek şartıyla kullanabilir ve malı reddedebilir. Cayma hakkının kullanımından kaynaklanan masraflar ALICI’ya aittir. ALICI, iş bu sözleşmeyi kabul etmekle, cayma hakkı konusunda bilgilendirildiğini peşinen kabul eder. Cayma bildirimi, işbu sözleşmenin 2. maddesinde belirtilen adrese, e-posta veya mektup yoluyla yapılacaktır.

5.7.            ALICI'nın cayma hakkını kullandığı durumlarda ya da siparişe konu olan hizmetin çeşitli sebeplerle sunulamaması halinde, alışveriş kredi kartı ile ve taksitli olarak yapılmışsa, kredi kartına iade prosedürü aşağıda belirtilmiştir:

5.8.            ALICI hizmeti kaç taksit ile aldıysa kullandığı kredi kartını veren Banka ALICI’ya geri ödemesini aynı şekilde taksitle yapmaktadır. ALICI’nın satış iptaline kadar ödemiş olduğu taksit tutarları, eğer iade tarihi ile kartın hesap kesim tarihleri çakışmazsa her ay karta bir (1) iade yansıyacak ve ALICI iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri satışın taksitleri bittikten sonra, iade öncesinde ödemiş olduğu taksitleri sayısı kadar ay daha alacak ve mevcut borçlarından düşmüş olacaktır. Kart ile alınmış malın iadesi durumunda SATICI, Banka ile yapmış olduğu sözleşme gereği ALICI’ya nakit para ile ödeme yapamaz. SATICI, bir iade işlemi söz konusu olduğunda ilgili yazılım aracılığı ile iadesini yapacak olup, SATICI ilgili tutarı Bankaya nakden veya mahsuben ödemekle yükümlü olduğundan yukarıda anlatmış olduğumuz prosedür gereğince ALICI’ya nakit olarak ödeme yapılamamaktadır. Kredi kartına iade, SATICI’nın Bankaya bedeli tek seferde ödemesinden sonra, Banka tarafından yukarıdaki prosedür çerçevesinde gerçekleştirilecektir. ALICI, bu prosedürü okuduğunu ve kabul ettiğini taahhüt eder.

5.9.            Ödemenin kredi kartı veya benzeri bir ödeme kartı ile yapılması halinde ALICI, kartın kendi rızası dışında ve hukuka aykırı biçimde kullanıldığı gerekçesiyle ödeme işleminin iptal edilmesini talep edebilir. Bu halde, kartı çıkaran kuruluş itirazın kendisine bildirilmesinden itibaren 10 gün içinde ödeme tutarını ALICI’ya iade eder.

 

 

  1. Fatura Bilgileri

Ad, Soyad/Unvan        :

Adres                          :

Telefon                       :

Eposta                       :

 

 

 

 

 

Teslimat Koşulları

 

  • Sitemize verilen siparişler banka onayı alındıktan sonra, seçtiğiniz ürünlerin tamamı anlaşmalı olduğumuz kargo şirketleri tarafından taşıma garantisi ile size teslim edilecektir. Teslimat esnasında Kargonuzda Hasar ya da ezilme olduğunu düşünüyorsanız Lütfen Kargo görevlisine Hasar Tazmin Formu Düzenletiniz.

 

  • Satın aldığınız ürünler bir teyit e-posta'sı ile tarafınıza bildirilecektir. Seçtiğiniz ürünlerden herhangi birinin stokta mevcut olmaması durumunda konu ile ilgili bir e-posta size yollanacak ve ürünün ilk stoklara gireceği tarih tarafınıza bildirilecektir.
  •  https://careallsnacks.com/  güvenilir bir online alışveriş sitesidir. Aynı anda birden çok kullanıcıya alışveriş yapma imkânı tanır. Birçok e-ticaret sitesi gibi sipariş aldıktan sonra ürün temin etme yoluna gitmiyoruz ancak nadiren birden fazla tüketicinin aynı ürünü satın alması söz konusu olabilir ve ürün stoklarda anlık tükenme durumu oluşabilir. Bu durumda; ödemesini internet üzerinden yaptığınız ürün eğer stoklarımızda kalmamış ise hemen temin yoluna gidilir. Bu sürenin 3 günü aşması durumunda size bilgi verilir ve ürünün temin süresi müşteri tarafından kabul edilmez ise yaptığı ödeme kendisine iade edilir.

 

  • Markamız Careall Snacks , kendi sektöründe en hızlı kargo teslimat sürelerini müşterilere vaat etmektedir. İnternet sitemiz  https://careallsnacks.com/  üzerinden verilen siparişlerin olabilecek en kısa sürede kargo şirketine teslim edilmesi önceliğimizdir. Hafta içi günler sitemize saat 12:00’ye kadar ulaşan siparişler aynı gün, bu saatten sonra verilen siparişler ise ertesi gün kargoya verilir. Cuma saat 12:00’den sonra ve hafta sonu boyunca sitemize ulaşan siparişler ise takip eden ilk Pazartesi günü kargo şirketine teslim edilebilir. Bu koşullar resmî tatil günleriyle, devlet tarafından sokağa çıkma yasağı ilan edilen günlerde farklılık arz edebilir.

 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR
Çerez Kullanımı